Grzegorz Orenkiewicz

ur. 11.03.1969 roku w Chełmnie. Miłośnik sportów siłowych. W latach 1985-87 „podnoszenie ciężarów” w barwach klubu HKS Szopienice. Od 1987 do 1989 grał w RUGBY w klubie AZS AWF Katowice. Po powrocie do Chełmna w roku 1989 założyciel siłowni sportowej, którą prowadzi do dnia dzisiejszego. Od roku 2000 miłośnik jazdy konnej.

Pierwszy kontakt z ruchem rycerskim nawiązał w roku 1997 podczas spotkania z prekursorem rycerstwa chełmińskiego Januszem Murzynem. Od 1999 roku członek Zastępu Rycerskiego z Chełmna. Następnie został wybrany na Komesa Zastępu Rycerskiego z Chełmna. W roku 2001 współzałożyciel nowej grupy rycerskiej w Chełmnie pod nazwą Chorągiew Ziemi Chełmińskiej. Od samego początku został wybrany na Komesa Chorągwi Ziemi Chełmińskiej, którą zaszczytną funkcję pełni do dnia dzisiejszego.

Od roku 2005 członek Konwentu Rycerstwa Polskiego jako Chorąży Kapituły Rycerstwa Polskiego oraz dowódca Chorągwi Hetmańskiej zrzeszającej w swoich kręgach rycerzy z wielu miast Polski.

Od 2007r. w ramach Chorągwi realizuje projekt „Chorągwi Husarskiej Hetmana Jegomości”. Na Kapitule Generalnej w Gniewie, 4 kwietnia 2009 roku, Chorągiew Husarska oficjalnie zaprezentowała się zgromadzonym członkom KRP. Chorągiew Husarska nawiązuje do tradycji prywatnych oddziałów magnackich – występuje w barwach i pod znakami Tadeusza Antoniego Pagińskiego, Hetmana Wielkiego KRP. Hetman Wielki nadał mu „Order Podwiązki” za działalność w ramach Chorągwi Hetmańskiej.

W roku 2009 został uhonorowany Orderem Orła z Mieczem – nadawany rycerzom, którzy uznani zostają za wzór tych co kroczą drogą rycerską.