Krzysztof Górecki

Odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2011.
Laureat nagrody Polskiej Organizacji Turystycznej oraz programu TVP 2 “Piękniejsza Polska” w roku 2009.Wyróżniony tytułem „Przyjaciel Warmii i Mazur” przez Marszałka Warmii i Mazur w roku 2011.Współtwórca oraz organizator historycznej części “Bitwy pod Grunwaldem” (nominacja do „Złotego Certyfikatu POT” w roku 2009)

Współautor programów nagrodzonych certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej “Najlepszy Produkt Turystyczny” w roku 2003, 2004 i 2007 (Gniew, Grunwald oraz Malbork).
Uhonorowany Odznaką honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Twórca programów autorskich skierowanych do uczniów kl. IV-VI szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych: Żywe Lekcje Historii.

Założyciel Teatru Historycznego “Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”

Z wykształcenia menager turystyki, pedagog i fotografik, swoją pasję i przygodę z rekonstrukcją historyczną, która przekształciła się w zawód rozpoczął w roku 1991 jako pracownik Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Gniewie. Wspólnie z Jarosławem Struczyńskim – inicjatorem odbudowy zamku gniewskiego, brał udział w odbudowie zamku oraz w tworzeniu produktu turystycznego „Zamek w Gniewie – Podróż w Przeszłość”.
Praca i współpraca z „Zamkiem w Gniewie” (przerwa w latach 1998 – 2001) zaowocowała powstaniem wielu produktów takich jak „Turniej Sobieskiego”, „Vivat Vasa”, „Zamek w Gniewie – Podróż w Przeszłość”, „Żywe Lekcje Historii” i wiele innych.
Przełomem w karierze zawodowej był rok 1998, w którym zorganizował miesięczne tourne grupy teatralno – kaskaderskiej po Francji. W miejscowości Le Dorat współorganizował ponad 10 spektakli teatralno – historycznych „Życie i Śmierć Ryszarda Lwie Serce”, wystawianych z okazji 800 rocznicy śmierci króla Anglii.
Rok 1998 to również rok, organizacji pierwszej inscenizacji „Bitwy pod Grunwaldem”. Będąc jednym z głównych organizatorów części historycznej przedsięwzięcia, odpowiada za scenariusz i reżyserię głównej inscenizacji bitwy oraz grodzisko zamieszkałe przez rekonstruktorów historycznych wraz z podgrodziem rzemiosł historycznych.
Między innymi dzięki jego staraniom Bitwa pod Grunwaldem jest jedną z największych imprez średniowiecznych w Europie.
Zdobyte doświadczenie na zamku w Gniewie oraz we Francji rozwijał i wykorzystywał przy współtworzeniu nowych produktów turystycznych na wczesnośredniowiecznym grodzisku w Sopocie, XVII spichlerzu „Błękitny Lew” w Gdańsku, „Zamczysku” w Gdańsku, w zamku Malbork, w „Bitwie pod Koronowem”.