„Księga stanu rycerskiego” Rajmunda Lulla

UWAGA! Zachęcamy do skorzystania z oferty!!!
 
Do Kancelarii Kapituły Rycerstwa Polskiego przyszedł list następującej treści:
Szanowni Państwo,
 
miło nam poinformować, że w Instytucie Studiów Franciszkańskich wydaliśmy „Księgę stanu rycerskiego” Rajmunda Lulla. Jest to pierwszy polski przekład XIII-wiecznego kodeksu rycerskiego wraz z obszernym komentarzem wprowadzającym w kulturę dawnych czasów. Tło stanowi pogranicze chrześcijańskiej Europy z muzułmańskim Wschodem. Protagonistą jest stary rycerz, który uczy młodego giermka, czym jest honor, mądrość i prawda. Przekładu na język polski dokonała z erudycją i wrażliwością na słowo Rozalia Sasor, znawczyni średniowiecznej kultury dworskiej i rycerskiej.
Rajmund Lull to średniowieczny rycerz, dworzanin króla Katalonii, tercjarz franciszkański, medyk, prawnik, filozof, poeta, pisarz, twórca przysłów, wybitny logik, teolog, autor podręcznika do nawigacji, astrolog, matematyk i misjonarz. Jego bujny życiorys mógłby posłużyć za kanwę intrygującej fabuły, której historia nie kończy się wraz z jego śmiercią. Wiele jego przemyśleń i wniosków – zawartych w ponad 250 napisanych przez niego dziełach – znalazło bowiem zainteresowanie dopiero po wiekach, stając się inspiracją do nowych odkryć i rozwiązań na różnych polach ludzkiej działalności.
 
Rajmund Lull skomponował „Księgę stanu rycerskiego” w latach 1274-1276. Jego celem było stworzenie i skodyfikowanie zasad rycerskich, gdyż lojalność w połączeniu ze zdrowym rozsądkiem, wiarą, wykształceniem i umiejętnościami wojennymi były jego zdaniem kluczem do zwycięstwa chrześcijaństwa w Ziemi Świętej oraz podczas rekonkwisty. Książka odniosła sukces jeszcze za życia autora.
Książkę można zakupić kontaktując się mailowo: sekretariat@isf.edu.pl.
Cena detaliczna: 34,90
przy zakupie powyżej 10 szt. – 20% rabatu
przy zakupie powyżej 25 szt. – 25% rabatu
przy zakupie powyżej 50 szt. – 30% rabatu (w tym przypadku wysyłka na koszt wydawcy)
Oprawa: twarda
Ilość stron: 224
Kłaniamy się nisko,
Piotr Bielenin
Instytut Studiów Franciszkańskich