Ś.P. Jerzy Czajka – Hetman Polny Senior Kapituły Rycerstwa Polskiego

        Z wielkim smutkiem i żalem informujemy że dniu dzisiejszym 10 lutego 2022 roku, po krótkie chorobie w wieku 85 lat, zmarł nasz druh i przyjaciel Jerzy Czajka – Hetman Polny Senior Kapituły Rycerstwa Polskiego, Kasztelan Zamku Chojnik. Jerzy był jednym z prekursorów i założycieli ruchu rycerskiego w Polsce.

    Od 1975 r. do 2012 r. opiekował się Zamkiem Chojnik. Od 1991 r. przez wiele lat był głównym organizatorem Turnieju Rycerskiego o Złoty Bełt Zamku Chojnik. W 1992 r. założył Bractwo Rycerskie Zamku Chojnik któremu przez wiele lat jako Kasztelan przewodził. W 1997 roku współtworzył Kapitułę Rycerstwa Polskiego, w której pracach zasiadając w Konwencie przez wiele lat uczestniczył. Jerzy pełni także przez wiele lat funkcję Strażnika Złotej Księgi Rycerstwa Polskiego oraz Mistrza Kapituły Orderu Orła z Mieczem. Poza pasją rycerską Jerzy pomagał ludziom, przez wiele lat był ratownikiem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

      Jego odejście napawa nas wszystkich smutkiem i zadumą nad kolejami naszego życia które kiedyś niestety się skończy. Jednak Jerzy zostanie w naszej pamięci uśmiechnięty z błyskiem w oku i świetnym poczuciem humoru. Ostatni raz widzieliśmy się wszyscy na Kapitule Generalnej w Nowem, na którą na szczęście zdarzył jeszcze przyjechać. Cześć Jego Pamięci. Żegnaj Jurku i szykuj nam u Św. Piotra jakieś miejsce przy stole, koło bramy żeby łatwiej było przejść.